شرکت نوتاش ناب گستر پایا

لایه سوزنی

درباره نوتاش

شرکت نوتاش ناب گستر پایا از سال 1396 در زمینه تولید انواع لایه سوزنی، لایه و نمد خودرو و پلی استر فعالیت خود را آغاز…

محصولات نوتاش

تمامی تولیدات شرکت نوتاش ناب گستر پایا به همراه معرفی و آنالیز دقیق در صفحه محصولات قرار داده شده است…

مقالات نوتاش

جدیدترین اخبار شرکت و همچنین مقالات مرتبط با صنعت تولید لایه های سوزنی و نحوه تولید همگی در قسمت اخبار و مقالات…

تلفن نوتاش

مشتریان محترم می توانند جهت مشاوره رایگان و خرید محصولات شرکت نوتاش با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایند…

مقالات تخصصی

لایه سوزنی – شرکت نوتاش ناب گستر پایا

لایه سوزنی همان منسوج نبافته پلی استر می باشد که با استفاده از تکنولوژی سوراخکاری و سوزن زنی تولید می شود که ویژگی های مکانیکی و فیزیکی ویژه ای دارد.

لایه سوزنی تحت تاثیر فشار مکانیکی و فرایند سوزن زنی تولید می شود. لایه های سوزنی در صنعت کاربردهای فراوانی دارند. از ویژگی های لایه سوزنی می توان به مقاومت کششی بالا، مقاومت در برابر ضربه، خواص هیدرولیکی ویژه، طول عمر بالا، مقاومت در برابر ساییدگی و یکنواختی بافت اشاره کرد. از لایه سوزنی در صنایع مختلفی همچون راهسازی، پروژه های ریلی، پروژه های سدسازی، تولید عایق های رطوبتی (ایزوگام)، صنعت خودرو سازی، زهکشی و موارد دیگر استفاده می شود.

 

لایه سوزنی در تولید ایزوگام:

صنعت تولید ایزوگام یکی از صنایعی می‌باشد که لایه سوزنی پلی استر از اصلی ترین مواد به کار رفته در آن می باشد. لایه های تشکیل دهنده ایزوگام دولایه معمولاً از تیشو و لایه سوزنی پلی استر می‌باشند. لایی به کار رفته در ایزوگام معمولاً پلی استر سوزنی و یا پلی استر اسپان باند می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های بارز لایه سوزنی پلی استر را می توان تغییر حالت و فرم پذیری در اثر حرارت اشاره کرد و همچنین مقاومت کششی بالای این لایه ها باعث تقویت عایق های رطوبتی بر روی سطوح در گرمترین و سردترین نقاط کشور می شود.

لایه سوزنی پلی استر از گرانول های ترموپلاستیک و یا از بازیافت مواد پلاستیکی تولید می شوند که در اثر حرارت و ذوب این مواد حاصل می شوند. نحوه کار به این صورت می باشد که گرانول های ترموپلاستیک و یا کلوخه های بازیافتی ترموپلاستیکی، در کارخانجات تولید الیاف پلی استر به صورت الیاف تولید و بسته بندی می شوند. الیاف های تولید شده در کارخانجات تولید لایه سوزنی مراحل حلاجی، لایه گذاری، سوزن زنی، پرس و مرحله رول شدن را سپری می کنند که محصول تنهایی به صورت لایه سوزنی به بازار مصرف ارائه می شوند.

در صنعت تولید عایق های رطوبتی، ایزوگام های تولید شده به ۲ محصول ایزوگام تک لایه که لایه اصلی همان لایه سوزنی پلی استر می باشد و ایزوگام دولایه که یک لایه تیشو بیشتر نسبت به ایزوگام تک لایه دارد. قیمت پلی استر ایزوگام یا همان لایه سوزنی با نوع مواد اولیه ای که در تولید استفاده شده تعیین می شود.

 

در اینجا به برخی از ویژگی های لایه سوزنی پلی استر اشاره می‌کنیم:

لایه سوزنی باید مطابق با استاندارد ۳۸۸۰ تولید شود.

لایه سوزنی تولید شده باید ۱۰۰ درصد از پلی استر باشد.

لایه سوزنی باید مسطح و یکنواخت باشد و ناهمواری نداشته باشد.

لایه سوزنی تولید شده نباید در دمای ۱۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد چسبندگی داشته باشد.

بسته بندی:

بسته بندی لایه های سوزنی پلی استر باید بر روی لوله مقوایی و به صورتی باشد که فاقد فرورفتگی و برآمدگی باشد. محصول نهایی تولید شده باید عاری از هر نوع نم و رطوبت باشد و در نهایت بصورت رول درون کیسه های پلاستیکی قرار می گیرد.

 

شرکت لایه سوزنی ناب گستر پایا در سال ۱۳۹۶ با هدف تولید انواع لایه سوزنی، نمد خودرو، پلی استر ایزوگام و لایه ژئوتکستایل فعالیت خود را آغاز کرده و آمادگی دارد محصولات خود را با بهترین قیمت و کیفیت به دست مشتریان و صاحبان صنایع عرضه نماید.

با توجه به اینکه در تولید لایه سوزنی از هیچگونه نخ ریسیده شده استفاده نمی گردد آن محصول را منسوج نبافته هم می نامند. روش های شکل گیری لایه های سوزنی و نحوه اتصال الیاف ها به هم به چند دسته تقسیم می شود:

فرآیند شکل‌گیری لایه = تر ریزی، خشک ریزی و هوا ریزی

فرایند اتصال دهی = شیمیایی، مکانیکی و حرارتی

cont

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ؟

کارشناسان و پرسنل فنی ما در تمامی روزهای هفته آماده پاسخگویی به شما مشتریان محترم می باشند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید