شرکت نوتاش ناب گستر پایا

لایه ژئوتکستایل

درباره نوتاش

شرکت نوتاش ناب گستر پایا از سال 1396 در زمینه تولید انواع لایه سوزنی، لایه و نمد خودرو و پلی استر فعالیت خود را آغاز…

محصولات نوتاش

تمامی تولیدات شرکت نوتاش ناب گستر پایا به همراه معرفی و آنالیز دقیق در صفحه محصولات قرار داده شده است…

مقالات نوتاش

جدیدترین اخبار شرکت و همچنین مقالات مرتبط با صنعت تولید لایه های سوزنی و نحوه تولید همگی در قسمت اخبار و مقالات…

تلفن نوتاش

مشتریان محترم می توانند جهت مشاوره رایگان و خرید محصولات شرکت نوتاش با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایند…

مقالات تخصصی

لایه ژئوتکستایل – شرکت نوتاش ناب گستر پایا

لایه ژئوتکستایل ها قطعاتی از پارچه هستند که به عنوان لایه محافظ بر روی زمین قرار می گیرند و بسته به شرایط استفاده کاربردهای مختلفی دارند و معمولاً در پروژه های زهکشی و مهندسی راه و سازه استفاده می شوند. لایه ژئوتکستایل یکی از محصولات تولیدی شرکت نوتاش ناب گستر می باشد که به عنوان سرآمد تولیدات شرکت نامگذاری شده است. 

در کاربرد لغوی ژئو به معنای با خاک پوشاندن و تکستایل یعنی پارچه، به این ترتیب آنرا منسوجی که قابلیت پوشاندن خاک را دارد ترجمه می کنند.

لایه ژئوتکستایل و پوشش پلیمری از جهت بالا بردن استحکام خاک در ساخت و سازهای عمرانی در دو نوع لایه بافته شده و لایه بافته نشده از جنس الیاف پلی استر با پلی پروپلین تولید و به بازار عرضه می‌شوند و جایگزین مصالحی چون چمن مصنوعی روی خاک یا زیرسازی نصب می شوند.

کاربرد ژئوتکستایل در زمین چمن:

پیدایش لایه ژئوتکستایل باعث شد تا بعنوان لایه محافظ زمین چمن و زیر سازی آن قرار گیرد که باعث عدم رشد علف های هرز گردد. برای اکثر پروژه‌ها از لایه ژئوتکستایل بافته شده استفاده می شود، چون سرعت اجرای بالا و راحتی دارد. لایه ژئوتکستایل با وجود وزن کم و هزینه پایین از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. ژئوتکستایل در نصب چمن مصنوعی هم کاربرد فراوانی دارد و بصورت لایه نرمی بین چمن مصنوعی و سطح زیرین آن به صورت نمدی قرار می گیرد.

در زمان خرید لایه ژئوتکستایل نیاز به بررسی دارد که برای چه کاربردی قصد خرید دارید؟

لایه ژئوتکستایل از الیاف پلیمری و در مجموع نخ و تار و پود عمود به یکدیگر توسط ماشین بافندگی تولید می شود که در یک صفحه مانند لایه ای از الیاف منظم تشکیل شده و در زیرسازی چمن های مصنوعی استفاده می شود و بیشتر در این راه به صورت عایق محافظتی عمل می کند.

قیمت لایه ژئوتکستایل با توجه به وزن انتخاب شده بر متر مربع محاسبه می شود و گرم های موجود ۳۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرم بر متر مربع می باشد که اختلاف قیمت آن هم متفاوت است. برای مقایسه و کسب قیمت محصولات شرکت نوتاش از صفحه قیمت پلی استر ایزوگام استفاده بفرمایید.

ژئوتکستایل ها نازک، قابل انعطاف و قابل نفوذ هستند که از الیاف مصنوعی ساخته شدند و تکستایل ها اگر به صورت صحیح طراحی شوند میتوانند برای تحکیم، راهسازی، جداسازی، زهکشی و فیلتر استفاده شوند.

با انواع ژئوتکستایل اشنا شویم:

ژئوتکستایل بافته: ژئوتکستایل بافته شده برخلاف نوع نبافته همان طور که در اسم آن مشخص است مانند یک لایه پارچه با تار و پود های مشخص است که محصولاتی با رشته نخ های بهم پیوسته با تحمل کششی بالا و مناسب جهت مسلح سازی خاک است. این سری از لایه ها ساختار همواری دارند و برای پوشش دور تا دور مورد استفاده قرار می گیرند. ژئوتکستایل بافته شده استحکام بالایی دارد و به صورت رول در بازار عرضه میگردد.

ژئوتکستایل نبافته: ژئوتکستایل بافته نشده (نبافته) دارای ظاهری نمدگونه و بدون مشخص بودن مسیر ترکیب تار و پود و به گونه ای نامنظم تولید می شوند و مناسب شرایط زهکشی و فیلتراسیون است. این سری از لایه ها به عنوان پارچه هایی برای فیلتر کردن شناخته می شوند و در زهکشی ها بیشتر استفاده می شوند. از کاربرد های ژئوتکستایل های نبافته را می توان روکش کردن آسفالت و فرسایش خاک نام برد.

عملکرد ژئوتکستایل به چه صورت است؟

زمانی که یک لایه ژئوتکستایل را میان دو نوع مختلف از خاک قرار دهیم، عمل جداسازی صورت می گیرد. این لایه بیشترین نقش خود را زمانی نشان می دهد که از رسیدن آب به لایه های زیرین خاک را جلوگیری نمی کند ولی از مخلوط شدن آن جلوگیری میکند. برای مثال این عملکرد در زمانی که می خواهید از مصالح برای لایه های زیرین یک سازه استفاده کنید می تواند کاربرد داشته باشد.

ژئوتکستایل چه مزیتی برای مصرف کننده دارند؟

از جمله مزایای این لایه ها میتوان به ساخت و نصب سریع آن، صرفه اقتصادی برای مصرف کننده، مقاومت در برابر واکنش های شیمیایی، دوام زیاد و … اشاره کرد.

ژئوتکسایل از نظر اقتصادی چه صرفه ای برای مصرف کننده دارد؟

یکی از دلایل استفاده از این لایه در صنایع مختلف این است که به تنهایی چند نقش را ایفا می کند. همین امر می تواند موجب کاهش هزینه های مواد و نیروی انسانی و زمان باشد. یکی از خصوصیات این لایه این است که به خاطر قابلیتی که در خود دارد، میتوان در از مواد خاک برداری شد محل استفاده کرد و نیاز به هزینه ی مواد از جای دیگر نیست.

لایه ژئوتکستایل در کدام قسمت ها کاربرد دارد؟

از عمده وظایف مهم ژئوتکستایل در صنعت ساختمان و مهندسی عمران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
زهکشی، محافظت، کنترل فرسایش، جداسازی،  فیلتراسیون و مقاوم‌سازی بنا ها

نتیجه:

در پایان باید دانست که یکی از مهم ترین خصوصیات ژئوتکستایل ها طول عمر بالای آنها است. این لایه ها قابل نفوذ بوده و میتوان آنها را جدا و حتی تقویت کرد. اکثر ژئوتکستایل ها از پروپیلن یا پلی استر ساخته میشوند و عمدتا در سه شکل یافت میشوند: بافته شده، سوراخ دار، حرارتی.
این لایه امروزه به عنوان یکی از منسوجات شناخته شده میباشد که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. حتی از آن می توان برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و یا جلوگیری از فرسایش خاک استفاده نمود.

ژئوتکستایل شرکت نوتاش:

شرکت نوتاش ناب گستر پایا در قلب کشور و در شهرستان دلیجان، شهرک صنعتی شهدای ناحیه راونج واقع شده است. این شرکت یکی از بهترین تولید کنندگان لایه ژئوتکستایل در کشور می باشد که با استفاده از بهترین مواد اولیه موجود و با در اختیار داشتن ماشین آلات پیشرفته و همچنین بهره مندی از نیروی جوان خبره و متخصص بهترین محصولات را تولید و عرضه می نماید.
از دیگر محصولات شرکت نوتاش میتوان به پلی استر ایزوگام، انواع لایه سوزنی، لایه خودرو، نمد خودرو و… اشاره کرد که تنوع تولیدات و محصولات، این شرکت را از تک بعدی بودن و تک محصولی بودن خارج ساخته است و قابل ذکر است شرکت نوتاش علاوه بر تامین نیاز مصرف کنندگان در داخل کشور، در صادرات محصولات خود به کشور های طرف قرارداد هم مشارکت قوی و  پایداری دارد.
cont

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ؟

کارشناسان و پرسنل فنی ما در تمامی روزهای هفته آماده پاسخگویی به شما مشتریان محترم می باشند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید